Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Türk tiyatrosunun dev ismi Nevra Serezli, iletişimcilerle bir araya geldi

EÜ İletişim Fakültesinden usta sanatçıya  “Altın Kariyer” ödülü

Türk tiyatrosunun dev ismi Nevra Serezli, iletişimcilerle bir araya geldi

Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen “Dekan-Öğrenci Toplantıları” kapsamında Türk tiyatrosunun duayen sanatçısı Nevra Serezli öğrencilerle buluştu. İletişim Fakültesi öğrencilerine vize sınavlarında başarı ve moral desteği vermek amacıyla düzenlenen etkinlikte Dekan Gültekin tarafından duayen oyuncuya “Altın Kariyer” ödülü takdim edildi.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, usta sanatçıları genç iletişimcilerle buluşturmaya devam ediyor. Dekan-Öğrenci Toplantılarının bu ayki konuğu duayen oyuncu Nevra Serezli oldu.   İletişim Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen “Ustaya Saygı” buluşmasına EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuarı  Müdürü Prof. Dr. Özge Gülbey Usta, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Füsun Topsümer ve Prof. Dr. Elif Yıldız,  bölüm başkanları,  öğretim elemanları ve idari çalışanlar ile öğrenciler katıldı.  Usta oyuncu Serezli, etkinlikte kendi hayatından kesitler sunarak, genç iletişimcilerle tecrübelerini paylaştı.

“Sanatçı rol model olmalıdır”

Halkın sevgisini kazanmanın en önemli koşulunun kendin gibi olmaktan geçtiğini dile getiren Nevra Serezli, “İstikrarlı olmak çok önemlidir. Sanatçı olarak evde nasıl biriyseniz,  halkla bütünleştiğiniz zaman da aynı kalmalısınız.  Bakış açınız neyse onu her alanda yansıtabilmelisiniz. Sanatçı, bir adım ilerde olmalıdır, topluma rol model olmalıdır. Sanatçı istediğini yapmakta, istediği gibi davranmakta özgürdür düşüncesi yaygın. Ancak bizler, toplumun gözü önünde olan insanlar olarak bir değeri temsil ettiğimizi unutmamalıyız” diye konuştu.

Tiyatro ve televizyonu birbirinden keskin çizgilerle ayırmanın yanlış olduğunu söyleyen Serezli, “Benzer görünse de ikisi de farklı sanat dalları. Ancak ikisinde de kendinizi işinize adapte etmeniz, rolünüze iyi çalışmanız ve karakterinizi benimsemeniz gerekiyor. Bizim zamanımızda bu kadar çok kanallı bir televizyon dönemi yoktu. Dolayısıyla biz de genelde dublaj yaparak televizyon işlerine destek oluyorduk. Ancak günümüzde hem sinemaya hem de televizyona iş yapmak beni çok mutlu ediyor. Genelde insanlar beni komedi rollerinde görmeye alışkın ancak ben dram içeren rolleri de oynamayı seviyorum” dedi.

Öğrencilerin adeta soru yağmuruna tuttuğu Serezli, özellikle sinema, televizyon ve tiyatro sektöründe yer almak isteyen gençlere önemli tavsiyelerde bulundu. Duayen sanatçı, öğrencilerin fotoğraf çektirme isteğini de kırmayarak etkinlik sonunda öğrencilerle tekrar bir araya geldi.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, kültür, sanat ve spor dünyasından isimleri öğrencilerle buluşturan bu tür etkinliklere imza atmaya devam edeceklerini söyledi. Etkinliğin, vize sınavları öncesi öğrencilere moral olduğunu dile getiren Dekan Gültekin, “Hem kişiliğiyle hem sanatçılığıyla hem de toplumla olan iletişimiyle, örnek bir insan olan duayen sanatçı Nevra Serezli’yi Fakültemizde ağırlamaktan gurur duyduk. Bu yıl ilk kez verdiğimiz ‘Altın Kariyer” ödülümüzü de kendisine takdim ettik” dedi. Prof. Dr. Gültekin, söyleşi sonrası İletişim Fakültesine teşrif ederek gençlerle buluşan Nevra Serezli’ye çiçek takdim ederek şükranlarını sundu.

Etkinlikte ayrıca EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Türk Halk Bölümü tarafından hazırlanan “Son Zeybek” gösterisi sahne aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir