Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ’de “1. Uluslararası Ege Sosyal Bilimler Lisansüstü Öğrenci Kongresi” düzenlenecek

Ege Üniversitesi (EÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından “1. Uluslararası Sosyal Bilimler Lisansüstü Öğrenci Kongresi” düzenlenecek.  Kongre 1-3 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Kongrenin onur kurulunu Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Mutluer üstleniyor.

Program kapsamında, Alman Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Arkeoloji, Coğrafya, Endüstriyel Tasarım, Felsefe, Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İktisat, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İşletme, Kadın Çalışmaları, Moda Tasarım, Mütercim Tercümanlık, Psikoloji, Radyo, Televizyon ve Sinema, Reklamcılık, Sanat Tarihi, Sosyoloji, Tarih, Temel İslam Bilimleri, Turizm, İşletmeciliği, Turizm Rehberliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Lehçeleri, Türk Dünyası Edebiyatları, Türk Dünyası Sosyal, Ekonomik ve Siyasal İlişkiler, Türk Halk Bilimi, Türk Halk Oyunları, Türk Müziği, Türk Sanatı, Türk Tarihi ve Uluslararası İlişkiler konularında alanında çalışma yapan lisansüstü öğrenciler sunumlar yapacak.

Kongreye katılacak öğrenciler 30 Nisan Cumartesi gününe kadar EÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü web sayfasında yer alan mail adresine bildirilerini gönderebilecek.  Kongre için detaylı bilgiye EÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü web sayfasından ulaşabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir