Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Çevre dostu Egeli gençler “EÇEV” projesinde buluşuyor

 Çevre gönüllüsü gençler çöp toplayıp temizlik yaptı

Çevre dostu Egeli gençler  “EÇEV” projesinde buluşuyor

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencileri tarafından çevre temizliği konusunda farkındalık yaratmak için hazırlanan  ” Ege Üniversitesi Çevre Gönüllüleri (EÇEV)” projesi kapsamında proje gönüllüleri İnciraltı Kent Ormanında çöpleri toplayarak temizlik yaptı.

Ege Üniversitesi (EÜ) Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Klasik Arkeoloji Anabilim Dalı öğrencileri çevre temizliği konusundaki hassasiyetlerini göstermek, kamuya açık alanların temiz tutulması için farkındalık oluşturmak ve yaşayan her canlı için büyük bir öneme sahip olan çevresel sürdürülebilirliği sağlamak için harekete geçti.

Hazırladıkları “EÇEV” projesi kapsamında çekirdek bir ekip oluşturan Klasik Arkeoloji Anabilim Dalı öğrencileri, kendilerine destek veren kurumlar ve çevre gönüllüleri ile birlikte belirlemiş oldukları etkinlik alanlarındaki çöpleri toplayarak, çevre temizliğinin sağlanmasına yönelik etkinlikler düzenliyor.

Son etkinliklerini İnciraltı Kent Ormanında gerçekleştiren çevre dostları, projenin sürdürülebilir olmasını hedefliyor. Gönüllüler, etkinlik alanları olarak belirlenen Mavişehir Sahil Bandı, İnciraltı Kent Ormanı, Yamanlar Ormanlık Mesire Alanı, Sarnıç Mesire Alanı, Kaynaklar Ormanlık Mesire Alanı ile Ayko ve Akvaryum Koylarına gidilerek, çöplerin bulundukları yerden kaldırılmasına yönelik faaliye sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir