Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜ Diş Hekimliği Fakültesinden “Tam Akreditasyon” başarısı

Eğitim kalitesi 5 yıllık tam akreditasyon ile tescillendi

 EÜ Diş Hekimliği Fakültesinden “Tam Akreditasyon” başarısı

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi “Mezuniyet Öncesi Diş Hekimliği Eğitimi Programı”, Diş Hekimliği Eğitimi Programları Akreditasyon Derneği (DEPAD) tarafından 5 yıllık tam akreditasyon aldı ve Türkiye’de ilk ve öncü bir konuma gelerek tarihi bir başarıya imza attı.

Diş Hekimliği Fakültesinin kaliteli akademik kadrosunun yanında yapılan yatırımlarla sağlık hizmeti kalitesini daha da yükselttiğini ifade eden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Diş Hekimliği Fakültemiz, alanında dünyanın en iyi fakülteleri arasında yer alıyor. Diş sağlığı ve hastalıklarının tedavisinde her geçen gün kaliteli hizmet anlayışını geliştiren Fakültemiz,  bölgenin adeta sağlık üssü konumunda. Eğitim-öğretim, bilimsel çalışmalar ve sunulan sağlık hizmetleri açısından altyapısını ve donanımını sürekli güncelleyen EÜ Diş Hekimliği Fakültesi, Üniversitemize yakışır şekilde Türkiye’de ilk ve öncü rolü ile akreditasyon alanında tarihi bir başarıya imza attı. ‘Mezuniyet Öncesi Diş Hekimliği Eğitimi’ programı, DEPAD tarafından 5 yıllık tam akreditasyon alarak fakültemizin eğitimde kalitesini tescilledi. Bu başarıda emeği geçen tüm çalışanlarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Ersin, “Fakültemizin, DEPAD’a yapmış olduğu akreditasyon başvurusu, Ulusal Diş Hekimliği Eğitimi Akreditasyon Kurulu’nca değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda, Mezuniyet Öncesi Diş Hekimliği Eğitimi Programımızın, ulusal standartların tümünü karşıladığı saptandı ve 5 yıllık tam akreditasyon almaya hak kazandık. Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak hocamızın desteği ve katkıları sonucunda Fakültemiz, her geçen gün başarılarına yenilerini ekliyor. Kendisine verdiği destekler için teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir