Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Yaşam boyu birlikteliğin adresi

 EÜ Mezunlarla İlişkiler Ofisi

Yaşam boyu birlikteliğin adresi

Ege Üniversitesinde (EÜ) mezunların üniversiteyle olan bağlarını sürdürmeleri ve aidiyet duygularını artırmaları amacıyla Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğünde başlatılan “Mezun Kart” uygulaması, 30 bin 664 mezuna ulaştı. Mezun adayı ve mezunlarını “Yaşam boyu birliktelik” felsefesiyle kucaklayan Ege Üniversitesi, teknolojik altyapısı ve güncel uygulamaları ile mezunlarıyla bağlarını her geçen gün daha da güçlendiriyor.

EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Mezunlarımızın üniversitemizle bağlarının devam etmesi ve olanaklarından yararlanabilmeleri için başlattığımız ‘Mezun Kartı’ uygulamasında 30 binin üzerinde kullanıcıya ulaştık. Çalışan, öğrenci ve mezunlarla gönül köprülerinin kurulduğu kurumsal aidiyet duygusu güçlü bir üniversite en önemli hedeflerimizden birisiydi. Üniversitemiz ile mezunlarımız arasındaki iletişimi güçlendirerek onların desteğini almayı çok önemsiyoruz” dedi.

EÜ Mezunlarla İlişkiler Ofisi hakkında bilgi veren Birim Sorumlusu Sercihan Kadıoğlu, “Mezunlarla İlişkiler Ofisi web sitemiz ‘mezun.ege.edu.tr’ üzerindeki ‘Mezun Kart Başvuru’ menüsünden 2000 yılı öncesi ve 2000 yılı sonrası olmak üzere iki şekilde başvuru yapılabiliyor. Egeli mezunlar, 2000 yılı öncesi başvurularında gelen maildeki link tıklayarak, tüm adımları tamamlıyor. Üniversitemiz 2000 yılı sonrası mezunları ise; fotoğraf, kimlik kartı, diploma belgesini yükleyerek başvurusunu kolaylıkla gerçekleştiriyor” diye konuştu.

Mezun Kart’ın avantajları hakkında bilgiler veren Kadıoğlu, “Mezun Kart aracılığıyla mezunlara kampüse giriş-çıkış kolaylığından çok daha fazlasını sunuyoruz. Kart aracılığıyla tüm sosyal tesisler ve spor tesislerinden faydalanılabiliyor. Bunun yanı sıra, kampüs dışı anlaşmalı kurum ve kuruluşların yaptığı indirimlerden de yararlanabiliyorlar. İndirim oranları web sitemizde yer alan kitapçığımızda bulunuyor. Tüm avantajlar hakkında mezun kart sahiplerine mail yoluyla bilgilendirme yapıyoruz” dedi.

“Bağlarımızı güçlendirecek çok sayıda etkinlik düzenliyoruz”

Mezunlara yönelik birçok etkinlik düzenlediklerini ifade eden Kadıoğlu, “ ‘Sınıfta Mezun Var’ ve ‘Dekanlarımız Yurt Dışındaki Mezunlarımızla Buluşuyor’ gibi etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bu etkinliklerin dışında nisan ayından itibaren mezun buluşmaları aktivitelerine de yeniden başlıyoruz. Ayrıca, firma sahibi mezunlarımızı mezun oldukları fakülteye davet edeceğimiz yeni bir etkinlik dizisi planlıyoruz. ‘Mezun Bülteni’ serimizi de tekrar hazırlayarak, her ay mezunlarımızın ve üniversitemizin başarılarından duyduğumuz gururu dile getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

EÜ Mezunlarla İlişkiler Ofisi, “Mezun Kart” uygulaması ile kampüs içi ve dışında sunulan imkânların sürekliliğini sağlarken; Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hizmete açılan “Yetenek Kapısı” kariyer platformunu da öğrenci ve mezunlarla buluşturuyor. Platformun yanı sıra, web sitesi üzerinden yayınlanan “İş ve Proje İmkânları” ve “Şirketler için Başvuru Formu” ile kişileri sahip oldukları niteliklere uygun iş başvurularına yönlendirerek, doğru istihdam seçenekleri sunuyor. Ofis, bir araya gelinen birçok etkinlikle kişisel gelişim ve sosyal-kültürel bağları da destekleyen uygulamaları hayata geçiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir