Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Egeli öğrencilere ulusal yarışmalardan 5 ödül

EÜ öğrencileri başarılarına yenilerini ekliyor

Egeli öğrencilere ulusal yarışmalardan 5 ödül

Ege Üniversitesi (EÜ) Eğitim Fakültesi öğrencilerinden pandemi döneminde de yeni başarılar gelmeye devam ediyor. EÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencileri Gaziantep Üniversitesinin düzenlediği “Gaziantep Milli Mücadele Kahramanları Portre Yarışması” ile İzmir Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği  “Önyargı ve Empati” konulu 4. Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması’nda büyük başarıya imza attılar.

Gaziantep Üniversitesinin düzenlediği ve Türkiye çapında 854 eserin katıldığı “Gaziantep Milli Mücadele Kahramanları Portre Yarışması”nda EÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencileri, 4 büyük başarı ödülünü elde etti. Yarışmada; 4. sınıf öğrencisi Ömer Yıldırım, “Kağıt Üzerine Karakalem” ve “Kağıt Üzerine Suluboya” 2021/ Desen Kategorisi Başarı Ödüllerini, 4. Sınıf Öğrencisi Simay Beliç, “Tuval Üzerine Yağlıboya” 2021/ “Yağlıboya Kategorisi Başarı Ödülü”nü, 4. sınıf öğrencisi Esat Şahin “Kağıt Üzerine Suluboya” 2021/ “Suluboya Kategorisi Başarı Ödülü”nü almaya hak kazandı. Egeli öğrenciler, yarışmada çok sayıda sergileme ödülünün de sahibi oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Önyargı ve Empati” konulu 4. Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması’na katılan Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Alper Bulut’un eseri, mansiyon ödülüne layık görüldü.

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencilerinin Türkiye genelinde düzenlenen yarışmalarda elde ettiği başarılardan dolayı gurur duyduklarını belirten Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Merih Tekin Bender, “Sanata katkılarından dolayı öğrencilerimizi kutluyor ve bundan sonra da sanatsal açıdan etkili işlere imza atmaya devam edeceklerine yürekten inanıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir