Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

“Hem-Dem Fotoğraf Sergisi”

Egeli gençlerden anlamlı sergi

“Hem-Dem Fotoğraf Sergisi”

Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (EÜGSTMF) tarafından hazırlanan “Hem-Dem” sosyal sorumluluk projesinin somut bir çıktısı olarak, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında “Hem-Dem Online Fotoğraf Sergisi” açıldı. Serginin açılışına EÜGSTMF Dekanı Prof. Dr. Alev Fatoş Parsa, İzmir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nesim Tanğlay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan Koç, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Online olarak düzenlenen ve küratörlüğünü Öğr. Gör. Dr. Yeliz Tuna’nın yaptığı sergi, koronavirüs salgını öncesinde Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinin Bornova Nevvar Salih İşgören Huzurevi’nde yaşamlarını sürdüren yaşlı bireylere yönelik yaptıkları ziyaretler sonucunda ortaya çıkan fotoğraflardan oluşuyor. Serginin hazırlanma sürecinde öğrenciler, yaşlı bireylerin hayat hikâyelerini dinleyerek onların bir günlerinden kesitleri fotoğrafladılar. Birlikte nefes almak anlamına gelen “Hem-Dem” sergisi, yaşlı bireylerle araya mesafe koyulması elzem olan pandemi döneminde, onlara vefa göstererek manevi destek sunmayı amaçlıyor.

Öğr. Gör. Dr. Yeliz Tuna, sanal serginin uygulama üzerinden şu ana kadar bin 107 kişi tarafından ziyaret edildiğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir