Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜTF Hastanesinde polikliniklerin girişi yenilendi

Ege Üniversitesi hizmet kalitesini yükseltmeyi sürdürüyor

EÜTF Hastanesinde polikliniklerin girişi yenilendi

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Hastanesinde sağlıkta kalite standartlarının daha üst seviyelere taşınması için yatırımlar sürüyor. EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın destekleriyle fiziki ve teknik alt yapısında önemli yenilemeler yapılan EÜTF Hastanesinin yeni poliklinikler girişi törenle açıldı. Rektör Budak, hasta ve çalışan odaklı hizmet anlayışıyla hizmet kalitesini yükseltmeyi sürdüreceklerini söyledi.

EÜTF Hastanesinin yenilenen poliklinikleri girişindeki açılış törenine, EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, EÜTF Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, EÜTF Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Sezgin Ulukaya, tıp fakültesi ve hastane yönetimi, anabilim dalı başkanları ile sağlık çalışanları katıldı. Hasta ve çalışan odaklı hizmet anlayışıyla hizmet kalitesini yükseltmeyi sürdüreceklerini kaydeden Rektör Budak, “Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, bölgemizin ve ülkemizin en önemli hastanelerinden birisi. Sağlık hizmeti anlamında uluslararası arenada da hizmet eden bir kurum. Her şeyden önemlisi de akademik kadromuz başta olmak üzere sağlık çalışanlarımız gerçekten kaliteli bir kadro. Böyle bir kaliteli kadronun çok daha güzel fiziki ve teknik alt yapı imkanları hak ettiklerini düşünüyorum” dedi.

“HASTANEMİZİN YAKLAŞIK 1 MİLYAR TL’LİK BORCUNU ÖDEDİK”

Ege Üniversitesinin 65 yıllık köklü bir geçmişe sahip olduğunu ve geçmişte görev alan yöneticilerin üniversiteye katkı sunmak için çalıştığını ifade eden Rektör Budak, “Biz de 3 yılı aşkın süredir, yaklaşık 1 milyar TL borcumuzun ödemesini, Cumhurbaşkanımızın, Maliye Bakanlığımızın destekleriyle yaptık. Hastaneye girişlerde hastalarımız sorunlar yaşıyordu. Şu anda hastanemizin, yeşil alanları ve girişlerini yenilemiş durumdayız. Bir bilim yuvasına yakışır düzenlemelerin olmasını istedik. Bize yakışır bir alt yapı oluşturduk. Borçlarımızı ödedik, çalışan sayımızı neredeyse 2 katına çıkarttık. Sağlık hizmeti anlamında, anabilim dallarımıza çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. 2021’de en yüksek bütçeyi alan üniversitelerden birisiyiz. Yatırım bütçemizi yüzde 44 arttırdık. Sağlık bilimleri alanında akademik başarı anlamında en yüksek performansı Tıp Fakültesi gösterdi. Araştırma üniversitesi de olduğumuzda bunun faydasını üniversitemiz görecek” diye konuştu.

YERİNDE YENİLEME İÇİN SÜREÇ DEVAM EDİYOR

EÜTF Hastanesinin yerinde yenilenmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın da destekleriyle çalışmaların başlatıldığını, sürecin ise devam ettiğini vurgulayan Rektör Budak, “Tüm hastanemizi yeniden yerinde yapmak için proje hazırlanıyor. Cumhurbaşkanımız ve İzmir Milletvekilimiz Binali Yıldırım da bu konuyla ilgili açıklama yaptılar, destek veriyorlar. Etüt projesinin ihale süreçlerinin tamamlanmasının ardından hastanemizin yapımına ilişkin ihale süreci başlayacak.  Öte yandan merkez ameliyathanemizin tüm hukuki süreçlerini tamamladık. Sağlık Bakanlığımızdan da dosyalarımızı teslim aldık. Oradaki eksikliklerin giderilmesi için çalışmalarımız sürüyor. Pandemi ve deprem gibi yaşadığımız olumsuzluklarda hastanemiz çok önemli hizmetler yürüttü. Orta ve uzun vadede planladığımız çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Desteklerinden dolayı Devlet erkânımıza ve gayretlerinden ötürü sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATTIK”

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, “Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Necdet Budak’ın destekleriyle 3 yılı aşkın süredir, EÜTF Hastanesinde önemli çalışmalara imza attık. Rektör hocamızla başladığımız çalışmalarımız kapsamında tamamladığımız projelerimize bir yenisini daha ekledik. Öncelikle hastanemizin dış görünüşünden başlayarak peyzaj düzenlemesi ve alt yapı eksiklikleri giderildi. Bunun yanı sıra çok ciddi oranda bütçeler ayrılarak anabilim dallarımızın cihaz alt yapısı yenilenmiştir. Rektörlüğümüz desteğiyle Hastanemizin gelişimi, değişimi ve yenilenmesi devam etmektedir. Rektör hocamızın çabalarıyla hastanemizin yerinde yeniden yapılması için proje onayımız alınmıştır. Dilerim bu kapıdan giren hastalarımız şifa bulur ve en kısa sürede sağlıklarına kavuşurlar. Çalışanlarımız ise meslek yaşamlarında başarılara imza atarlar” dedi.

TERMAL KAMERA İLE KONTROL YAPILACAK

Düzenlemelerin hasta ve çalışanların konforu açısından büyük önem taşıdığına değinen Başhekim Prof. Dr. Sezgin Ulukaya, “Yenilenen girişimizde, termal kameralı sistemler bulunuyor. Tüm hastalarımızın giriş çıkışını buradan sağlayacağız. Hastanemizde yapılanma faaliyetleri devam ediyor, önümüzdeki günlerde diğer çalışmalarımız da tamamlanacak. Bu çalışmalar Rektörlüğümüzün kaynaklarıyla yapılıyor. Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir