Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

EÜTF Hastanesi Mutfağında “Güvenli Yemek Üretimi” tescillendi

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Hastanesi Mutfağında “Güvenli Yemek Üretimi” tescillendi. EÜTF Hastanesi Mutfağı, gıda güvenliği sisteminde tarladan tabağa izlenebilirlik ilkesini esas alan “ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi” denetlemesini başarıyla tamamladı. EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Güvenli Yemek Üretimi” tescillenen mutfak personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Hastanesi Beslenme Hizmetleri Müdürlüğü, pandemi koşullarına rağmen, gıda güvenliği ve hijyenden ödün vermeden, yılda yaklaşık 450 bin yetişkin ve 19 bin çocuk hastanın tıbbi beslenme tedavilerinin güvenli, kaliteli ve lezzetli yemek üretimiyle hizmetlerini sürdürüyor. EÜTF Hastanesi Mutfağı, gıda güvenliği sisteminde tarladan tabağa izlenebilirlik ilkesini esas alan “ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi” denetlemesini başarıyla tamamlayarak mevcut belgenin devamlılığını sağladı.

PANDEMİ KOŞULLARINDA HİJYENE OLAĞANÜSTÜ DİKKAT

EÜTF Mutfağında ‘Güvenli Yemek Üretimi’nin tescillendiğini söyleyen EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, pandemi koşullarında hijyene olağanüstü bir şekilde dikkat edildiğini dile getirdi. Rektör Budak, “Kritik kontrollerden geçerek güvenli bir şekilde hastaya ve personele ulaşan yemeğin üretimi sırasında 72 form ile yaklaşık 500 noktada kontrol sağlanıyor. 3 ayda bir mutfak içinde 30 farklı noktadan alınan örneklerle mikrobiyolojik analizler yapılıyor. Hastalarımızın, hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığına önem veriyoruz. Kaliteli bir sağlık hizmetinin yanında, beslenme konusunda da örnek bir mutfağımız var. Özverili çalışmalarından dolayı personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

 HEDEF SAĞLIK SEKTÖRÜNDE ÖNCÜ KURUM MUTFAĞI OLMAK

Hijyene üst düzeyde dikkat edildiğini belirten EÜTF Hastanesi Beslenme Hizmetleri Müdürü Başdiyetisyen Dr. Dyt. Derya Hopancı Bıçaklı beslenmenin özellikle pandemi döneminde hasta tedavisinin en önemli parçalarından biri olduğunu ve Ege Üniversitesi Beslenme Hizmetleri Müdürlüğü olarak bu konuda sağlık sektöründe öncü kurum mutfağı olmayı hedeflediklerini ifade edip desteklerinden dolayı Rektör Budak’a teşekkür ettiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir