Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege Üniversitesi’nden, İzmir Teknoloji Üssü’ne tam destek

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi, İzmir’in geleceğini şekillendirecek önemli projelerden biri olan Teknoloji Üssü Projesine paydaşlardan biri olarak bütün birikimiyle destek verecek.

Ankara’da temaslarda bulunan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’yü ziyaret etti. Üniversitenin bilimsel çalışmalar, üniversite sanayi işbirlikleri ve geliştirdiği projelerle ilgili Bakan Özlü’ye ayrıntılı bilgi veren Prof. Dr. Necdet Budak, İzmir Teknoloji Üssü projesine de paydaşlardan biri olarak bütün birikimiyle destek vereceğini söyledi. Prof. Dr. Budak “Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü’yle verimli bir görüşme gerçekleştirdik.  Sayın Bakan’a üniversitemizde yürüttüğümüz büyük projelerin geldiği aşamalarla ilgili ayrıntılı bilgi verdim. Görüşmemizde İzmir Teknoloji Üssü Projesi de önemli bir yer aldı. Kentimizde oluşturulacak olan Teknoloji Geliştirme Bölgesi adeta İzmir’in geleceğini şekillendirecek. İzmir’in 8 üniversitesi ve dinamik yapısıyla bu projeyi başarıyla hayata geçireceğine inanıyorum. Projenin paydaşlarından biri olarak Ege Üniversitesi de 63 yıllık geçmişi ve bilimsel birikimi ile İzmir Teknoloji Üssü’nün oluşturulmasında yerini alacak” dedi.

Prof. Dr. Budak İzmir’in bu ortak projesi için üniversite olarak tüm akademik ve bilimsel alt yapısıyla tam destek olacağını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir