Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Vali Ayyıldız EÜ Tıp Fakültesi’ni ziyaret etti

 “Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, diğer üniversitelerimizin tıp fakültelerinin örnek aldığı ciddi bir akademik kadroya sahip. Valiniz olarak bize yaşattığınız başarılardan dolayı teşekkür ediyorum”

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi(EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’ne bir ziyaret için gelen İzmir Valisi Erol Ayyıldız, ziyaretin ardından EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ve Tıp Fakültesi ana bilim dalı başkanlarıyla buluştu.

Başarının her zaman tebrik edilmesi gerektiğini söyleyen Vali Ayyıldız, “Göğsümüzü kabartacak nice başarılara imza atmanızı diliyorum” diye konuştu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, hem sağlık hem de akademik alanlarda imza attığı başarılarla ulusal ve uluslararası bilim camiasında dikkat çekmeye devam ediyor. Başarısını daha ileriye taşımak için var gücüyle çalışan Tıp Fakültesi’ne ayrı bir önem veren EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, her fırsatta fakültenin akademik ve idari personeliyle bir araya geliyor. Bir ziyaret için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gelen İzmir Valisi Erol Ayyıldız, ziyaretin ardından fakültenin ana bilim dalı başkanları, üst düzey yöneticileri ve Rektör Prof. Dr.  Budak ile buluştu.

“ÖRNEK ALINAN FAKÜLTE”

İnsan hayatını kurtarmanın kutsal bir görev olduğunu, buna ek olarak bilimsel çalışmalarla da adından sıkça söz ettiren Tıp Fakültesi’nin başarısının tebrik edilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Ayyıldız, “Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, diğer üniversitelerimizin tıp fakültelerinin örnek aldığı ciddi bir akademik kadroya sahip. Valiniz olarak bize yaşattığınız başarılardan dolayı teşekkür ediyorum. Sağlık iyi olmazsa istediğinizi elde edemezsiniz. Onun için yaptığınız çok önemli. Buna katkı sağladığınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Göğsümüzü kabartacak nice başarılara imza atmanızı diliyorum. Bizim de size yardımımız olursa her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim” dedi.

“GÜÇLÜ KADRO”

Rektör Prof. Dr. Budak, Yüksek Öğretim Kurulu(YÖK) tarafından verilen ‘Alan Odaklı Başarı Ödülleri’nde tıp alanında uluslararası düzeyde rekabet edebilirlik ve 108 devlet üniversitesindeki akademisyenlerin dahil edildiği ‘Akademik Performans Raporu’na göre fakülte bazında EÜ Tıp Fakültesi’nin 1’inci olduğunu hatırlattı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin, ulusal ve uluslararası arenada dikkat çekmeyi sürdürdüğünü söyleyen Rektör Prof. Dr. Budak, “Güçlü kadromuzla kentimize, bölgemize ve ülkemize hizmet veriyoruz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir