Ege Ajans

Ege Üniversitesi haber ajansı

Ege’de Şehit Polis Fethi Sekin ve tüm şehitlerin ruhu adına koştular

Yaklaşık 400 kişinin katıldığı coşkulu geçen yarışmada Erkekler Kategorisinde birinci Bekirhan Kabadayı, ikinci Levent Ateş üçüncü Selman Deniz oldu. Kadınlar Kategorisinde ise Rahime Tekin birinciliği göğüslerken Halime Karakoyun ikinci, üçüncü ise Tülin Okyay oldu

Nazlı Ersözlü-Mehmet Şakir Saraç

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi organizasyonu ve ev sahipliğinde Gençlik ve Spor Bakanlığı, İzmir Valiliği, İzmir Emniyet Müdürlüğü ve Türkiye Atletizm Federasyonu, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, Yaşar Üniversitesi ve Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın desteği ile bu yıl ikincisi düzenlenen “Kahraman Şehitlerimiz Adına Şehit Polis Fethi Sekin Yol Koşusu” Ege Üniversitesi Kampüsü 20 Mayıs Spor Tesisi ününden başladı. Sporcular, üzerinde “Kahraman Şehitlerimiz Adına Şehit Polis Fethi Sekin Yol Koşusu” yazılı tişört ile koştular.

Koşu öncesi konuşan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak “Ege Üniversitesi olarak bu koşuyu kahraman şehitlerimizin anısını yaşatmak amacıyla organize ediyoruz. Koşuya, yurdun dört bir yanından çeşitli yaş gruplarından sporcularımız katılıyor.  Şehit Polis Fethi Sekin Yol Koşusu ile hem o yüce ruhu yaşatacağız hem de sporun birleştirici yönüne dikkat çekeceğiz. İnanıyorum ki hepiniz Fethi Sekin ve tüm şehitlerimizin ruhuyla koşacaksınız” dedi.

Organizasyonda bu yıl tekerlekli sandalye sporcularının da mücadele edeceğini söyleyen Prof. Dr. Budak, “Yarışmaya katılarak şehitlerimiz için ter dökecek olan sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum. Bu yarışmayı kazanmaktan daha önemlisi yarışmaktır. Şimdiden tüm sporcularımızı kutluyorum” dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından koşuyu, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak başlattı.  Yarışmada Almanya’dan, Ayvalık’tan, Trakya’dan ve İzmir’in farklı illerinden sporcular ter döktü. Sporcular, yarışmanın başlangıç çizgisinde “Türk Bayrağı” açtılar.

Yaklaşık 400 kişinin katıldığı coşkulu geçen yarışmada Erkekler Kategorisinde birinci Bekirhan Kabadayı, ikinci Levent Ateş üçüncü Selman Deniz oldu. Kadınlar Kategorisinde ise Rahime Tekin birinciliği göğüslerken Halime Karakoyun ikinci, üçüncü ise Tülin Okyay oldu. Yarışmada engelli sporcu olarak koşan 60 üstü grubunda Arif Özçağlayan ise herkese duygulu anlar yaşattı.

Dereceye giren sporculara ödülleri İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Yıldız, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla, İzmir Baş Savcı Vekili Muvaffak Meşe, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Saffet Gönül Ege Üniversitesi Rektör Yardımcı Mehmet Ersan, Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cengiz Metin, Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Volkan Unutmaz ,Yaşar Üniversitesi adına SKS Şube Müdürü Barış Şeref,  Türkiye Atletizm Federasyonu Fatih Çintimar, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Ali Aksu verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir